La Dolce Vita Weekend w Regionie Molise

" La dolce vita - WEEKEND W REGIONIE MOLISE" Zapraszam Cię do udziału w moich najnowszych wydarzeniach online i na żywo

SZLAKIEM WŁOSKICH SMAKÓW

“LA DOLCE VITA - WEEKEND W REGIONIE MOLISE”

“La Dolce Vita – Weekend w Molise” to projekt, który narodził się z pasji do włoskiej kuchni, wina i kultury. Chcąc pokazać jak najlepiej prawdziwą Italię, ukrytą w rodzinnych miasteczkach, proponujemy program wycieczek do regionu Molise w małych grupach 4-6 osobowych. Zabierzcie przyjaciół, znajomych, rodzinę i…

“Vi aspettiamo in Molise!”
Zapraszamy Cię do miejsca, gdzie możesz odpocząć i odetchnąć. To tutaj spotyka się sztuka z naturą, a od czterech pokoleń wytwarzana jest oliwa z oliwek w najlepszej jakości. Uruchomisz wszystkie zmysły, odkryjesz najmniejszy i najmniej znany region Włoch południowych. Nie będziesz u nas turystą, a będziesz częścią naszej włoskiej rodziny. Zanurz się po uszy we włoskich smakach i we włoskiej kulturze. To nie jest pakiet turystyczny, to doświadczenie, które doda ci wiatru w skrzydła i poczujesz czym jest prawdziwe, włoskie życie. Poznasz swoich kompanów podróży, z którymi będziesz mógł spędzać długie i ciepłe wieczory na werandzie przy ciekawych rozmowach, winie, śpiewie i kto wie, może i tańcu!
 
"LA DOLCE VITA"

Każdego miesiąca zapraszamy was na dwa przedłużone weekendy! 

Od czwartku do poniedziałku!

 

REGION MOLISE we włoszech

  • Jeden z najmniejszych i najmniej znanych regionów w Italii, potocznie określany włoską Narnią. Dobrze ukryty przed tłumami turystów, dosłownie wciśnięty pomiędzy Abruzzo, Puglie i Morze Adriatyckie. Krajobraz regionu tworzą przede wszystkim bajecznie zielone wzgórza, rozległe gaje oliwne, pola winorośli oraz małe średniowieczne miasteczka, w których tętni prawdziwe południowo – włoskie „la dolce vita”. Tutaj też skrywane są kulinarne tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie i podtrzymywane do dzisiaj w licznych małych rodzinnych gospodarstwach. Dzięki temu odkryć możemy prawdziwe smaki Molise: kremowe, rozpływające się sery, ręcznie robione makarony, intensywne oliwy oraz wina z autochtonicznych szczepów.

"IL GIARDINO" - ARTISTIC FARM
CZYLI TWOJE MIEJSCE POBYTU

  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w B&B w pokojach dwuosobowych lub pojedynczych 5 minuty na piechotę od Il Giardino-Artistic Farm; wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od programu); wizyty i degustacje zgodnie z programem; przejazdy na miejscu; opiekę sommeliera i tłumacza.

 

  •  Cena nie obejmuje: Przelot na trasie Polska – Neapol lub Bari – Polska liniami lotniczymi; transfer autobusem na trasie Neapol lub Bari –Termoli – Neapol lub Bari; ubezpieczenie.

 

  •  Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu

Miejsce docelowe: Rotello (obok Termoli) w regionie Molise

Przylot do: Neapolu lub Bari

Koszt: 620 Euro/osobę

"La Dolce Vita" w pigułce:

Zarezerwuj swój termin!

Podczas naszego pobytu w Rotello, mamy dla was przygotowane takie niespodzianki:

  • Wizyta w Morsi & Sorsi Caseificio Rosati – rodzinnej serowarni, specjalizującej się przede wszystkim w produkcji świeżych serów jak: ricotta, burrata, mozzarella oraz caciocavallo. Oprócz gospodarstwa rolnego i przestrzeni produkcyjnej rodzina prowadzi również w pobliskiej miejscowości sklep, w którym codziennie można spróbować świeżych serów w towarzystwie regionalnego wina lub zrobić zakupy na domowe aperitivo.

  • Degustacja oliwy z oliwek „Donna Giulia” od gospodarzy w Il Giardino.

  • Lunch w winnicy Cantine d’Uva w Larino – rodzinnej winnicy, z wielopokoleniową tradycją, zmodernizowanej w 2001 roku przez Angelo d’Uva. Tworzą wina z pasją, z miłością do terytorium i z najwyższą dbałością o jakość. Wśród ich winorośli pojawia się również autochtoniczny szczep z Molise – Tintilia.
  • Zwiedzanie starego miasta i odpoczynek na plaży w Termoli z Luciano.

  • Warsztat z robienia włoskiej pasty “pasta fresca”z mamą Eleną.

  • Zwiedzanie Muzeum Oliwy w Rotello.

Poznaj szczegóły naszych "city breaks":

              „La Dolce Vita – Weekend w regionie Molise”

                               BROSZURA INFORMACYJNA

O NAS

Daria U Lewandowska

Z pierwszego wykształcenia jestem socjolożką, odkąd pamiętam interesowały mnie dynamiki psychologiczne i społeczne. Od 18 lat prowadzę własną praktykę edukacyjną: prowadzę i facylituję treningi, warsztaty i sesje z osobami indywidualnymi z zakresu kompetencji psycho-społecznych. Wspieram ludzi w każdym wieku i na różnych etapach życia. Fascynują mnie kultury rdzenne i ich praktyki przejścia oraz inicjacji do życia w pełni swojej mocy. Staram się robić to, czego obawiam się najbardziej. Jako absolwentka wielu przeróżnych szkół, treningów, kursów i warsztatów łącze swoje talenty organizując szkolenia i warsztaty rozwojowe. Prowadzę ustawienia rodzinne i organizacyjne, łącząc wiedzę Szkoły Cichych Ustawień Gerharda Walpera z pierwiastkiem kobiecym i praktykami szamańskimi. Moje zwierzę mocy to Jaguar czyli kobiecość łącząca poczucie własnej mocy. Na co dzień pracuję międzynarodowo, wykładam na uczelniach wyższych, fascynuje się psychologią słowiańską, wedyjską oraz psychotroniką. Od wielu lat na ścieżce tantry, w drodze do swojej prawdy i siły życia. Prowadzę spotkania z zakresu psychologii dla biznesu.

Giulia de Felice

Jestem zafascynowana śpiewem i teatrem od najmłodszych lat. Ukończyłam Instytut Muzyki i Sztuki w Molise. Występowałam w różnych konkursach muzycznych, od gospel po rock, od muzyki pop po funky. W 2012 roku rozpoczęłam naukę śpiewu klasycznego pod kierunkiem sopranistki Wally Salio. W 2015 roku uzyskałam dyplom na Uniwersytecie w Turynie w zakresie Sztuk, Muzyki i Widowiska muzycznego. Przez trzy lata uczestniczyłam w kursie z zakresu muzykoterapii w Turynie, skoncentrowanym na dzieciach i niepełnosprawności. W 2013 roku zamieszkałam w Polsce, gdzie zgłębiałam pracę Jerzego Grotowskiego, ze szczególnym naciskiem na edukację wokalną. Od 2016 roku stosuję metodę Jorge Parente Voice and Body. W 2018 roku uzyskałam tytuł magistra zarządzania komunikacją na Uniwersytecie we Wrocławiu (Polska). W 2019 roku założyłam stowarzyszenie kulturalne „Il Giardino”, w ramach którego działam w regionie Molise (Włochy). W latach 2021/2022 prowadziłam projekt „Teatrando, edukacja na scenie” jako nauczycielka, wspierany przez Departament ds. Polityki Rodzinnej. W latach 2022/2023 kierowałam projektem „Przygody Pinokia” jako nauczycielka w szkole podstawowej Campolieti (Termoli). W 2023 roku brałam również udział w projekcie kulturalnym w Indiach, w regionie Zachodniobengalskim, gdzie prowadziłam rezydencję teatralną z lokalnymi uczestnikami w ramach projektu humanitarnego stowarzyszenia Bibhum Sanskriti Bahini.

Dołącz do naszej włoskiej familii!

Zapisz się na wydarzenie!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
WYMAGANE ZGODY

Daria U Lewandowska
ul.Daszyńskiego 55/10
50-310 Wrocław

info@dariaulewandowska.com
NIP PL 898-185-15-22

Przelewy zagraniczne: LT49 3250 0443 7406 8006 (BIC: REVOLT21)

Przelewy lokalne: 11291000060000000002201984

(Visited 529 times, 1 visits today)